Skip Navigation Links
    ANASAYFA

Av.Turgut Kazan hakkında açılan dava ile ilgili basın bildirisi 27/02/2012

Özel Yetkili Mahkemeler kaldırırlsın….! 

Avukatlara yönelik saldırılar durdurulsun….!

Bu gün İstanbul da meslektaşlarımız  Av.V.Sedat KÜÇÜKYILMAZ ve Av.Mahmut Ali KAŞİFOĞLU nun büroları arandı ve meslektaşlarımız göz altına alındı.

Halen gözaltında bulunan METRO TUR şirketinin sahibi ve şirket vekili olarak bazı davalarda avukatlık görevi yürüten meslektaşlarımızın bu soruşturma kapsamında göz altına alındıkları tahmin ediliyor.  

Avukatların müvekkilleri hakkında başlatılan soruşturma kapsamında göz altına alınmaları ilk değil, son olmayacakta. 

CMK 251.madde düzenlemesine dayanılarak oluşturulan bu hukuka aykırı durum savunma hakkını ve bu hakkın temsilcisi avukatları yok etmektedir.

‘Ergenekon, Balyoz, İlhan Cihaner, KCK, Şike ’ gibi adlarla özel yetkili savcılar eliyle yürütülen soruşturmalarda, kimlikleri ve davaları farklı olan tüm sanıkların tek ortak yanları, avukatları hakkında soruşturma başlatılmış olmasıdır. 

Avukatlık mesleğine  yönelen, hukuka aykırı bu açık tehdit ve tehlike karşısında siyasi görüşleri ne olursa olsun tüm avukatların birleşmesi gerekir.

Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılması ve avukatlara yönelik saldırıların durdurulması için başta TBB ve Barolar olmak üzere tüm meslek örgütlerini ve  meslektaşlarımızı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

Av.Uğur Yetimoğlu

AVUKATLAR VAKFI BAŞKANI   

 

DUYURULAR 
Vakıf Üyelerine Mektup
12/10/2014

SayınVakıf üyesi; 1994yılında, dönemin İstanbul Barosu Başkanı Av. Turgut Kazanbaşkanlığında kurulan, sizin de kurucusu ve Mütevelli Heyetiüyesi olduğunuz, Avukatlar ...
Devamı için tıklayın

ÇHD OFİSLERİNDE YAPILAN ARAMALAR VE AVUKATLARIN TUTUKLANMASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
23/01/2013

AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI BAŞKANI AV.UĞUR YETİMOĞLU’NUN ÇHD VE AVUKAT OFİSLERİNDE YAPILAN ARAMALAR VE AVUKATLARIN TUTUKLANMASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI...
Devamı için tıklayın

AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI BASIN BİLDİRİSİ
05/04/2012

  AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI BAŞKANI AV.UĞUR YETİMOĞLU NUN İSTANBUL BAROSU BAŞKAN VE YÖNETİM KURULUINUN SİLİVRİ CUMHURİYET SAVCILIĞI TARFINDAN ŞÜPHELİ SIFATIYLA ...
Devamı için tıklayın

5 nisan Avukatlar Günü Basın Bildirisi
05/04/2012

5   NİSAN   AVUKATLAR   GÜNÜNDE…..!  SAVUNMAYI   SAVUNUYORUZ ..……….. !   Avukatlık mesleği can çekişiyor… Avukatlar, ...
Devamı için tıklayın