Skip Navigation Links
    ANASAYFA

Vakıf Üyelerine Mektup 12/10/2014

Sayın Vakıf üyesi;

1994 yılında, dönemin İstanbul Barosu Başkanı Av. Turgut Kazan başkanlığında kurulan, sizin de kurucusu ve Mütevelli Heyeti üyesi olduğunuz, Avukatlar Dayanışma ve Hukuk Araştırmaları Vakfı’nın kuruluş malvarlığı 1.800.000. TL’nin 800.000. TL’si ile huzurevi yapmak amacıyla İstanbul Çatalca’da 16 dönümlük bir arsa alınmış, kalan 1.000.000. TL ile de, yine başkan Turgut Kazan tarafından kurulan Avta Otelcilik A.Ş.’ye %10 payla ortak olunmuştu.

Üzülerek belirtmek gerekir ki, geçen 20 yıllık süre içerisinde, Vakfımız ne kendi faaliyetleri ile ne de ortağı olduğu Avta Otelcilik A.Ş’den her hangi bir gelir elde edememiş ve asıl kuruluş amacı olan huzurevi projesini gerçekleştirememiştir.

Yönetim Kurulumuz aldığı kararla; bu güne kadar hiçbir gelir elde edemediğimiz Avta Otelcilik A.Ş.’de ki payımızı satarak, imara açılan Çatalca’da ki arsamız üzerinde veya daha uygun bir yerde Huzurevi/Avukatevi projesini gerçekleştirmeyi ve vakfımızı daha aktif bir hale getirmeyi hedeflemektedir.

Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürürken, payımızı satmayı düşündüğümüz Avta Otelcilik A.Ş. sermaye artırımı kararı almıştır. Bu beklenmedik durum karşısında, öncelikle şirketteki payımızın oran ve değerini korumak zorunluluğu doğmuştur.Bu amaçla 108.000.00 TL sermaye artırım bedelinin ¼ olan 27.000.00 TL vakfın mevcut varlığından ödenmiş olup, kalan 81.000.00 TL’nin ise, 2014 yılı Aralık ayında ödenmesi gerekmektedir.

Yönetim Kurulumuz, şirketteki payımızın korunması ve gerçek değeri ile satışı için, Avta Otelcilik A.Ş. ortakları ile görüşmelerini ve yasal yollara başvuru dahil her türlü çalışmayı sürdürmektedir. Ancak, sermaye artırım bedelinin 27.000.00 TL’sini ödedikten sonra, bakiye 81.000. TL’nin ödenmesi için vakfın parası kalmamıştır.

Yönetim Kurulu olarak, vakıf mal varlığının korunması için, kalan sermaye artırım bedelinin ödenmesi gerektiği hususunu ve yukarıda belirtilen Huzurevi/Avukatevi projesinin gerçekleştirilmesi yönündeki kararımızı siz değerli vakıf üyelerinin bilgisine sunuyor ve bu konuda hem parasal hem de düşünsel desteklerinizi bekliyoruz.

Parasal desteklerinizin 01 Kasım 2014 tarihine kadar, aşağıda belirtilen Vakıf Bank hesabına yatırılmasını, görüş ve önerilerinizi de aşagıdaki mail adresine iletilmesini rica ediyor, anlayışınız ve katkınız için şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Saygılarımızla.

 

 

AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMA VAKFI Av.Uğur YETİMOĞLU IBAN NO: TR 5600 0150 0158 0072 7322 5289 VAKIF BAŞKANI

VAKIFLAR BANKASI BEYOĞLU ŞUBESİ

DUYURULAR 
Vakıf Üyelerine Mektup
12/10/2014

SayınVakıf üyesi; 1994yılında, dönemin İstanbul Barosu Başkanı Av. Turgut Kazanbaşkanlığında kurulan, sizin de kurucusu ve Mütevelli Heyetiüyesi olduğunuz, Avukatlar ...
Devamı için tıklayın

ÇHD OFİSLERİNDE YAPILAN ARAMALAR VE AVUKATLARIN TUTUKLANMASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
23/01/2013

AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI BAŞKANI AV.UĞUR YETİMOĞLU’NUN ÇHD VE AVUKAT OFİSLERİNDE YAPILAN ARAMALAR VE AVUKATLARIN TUTUKLANMASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI...
Devamı için tıklayın

AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI BASIN BİLDİRİSİ
05/04/2012

  AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI BAŞKANI AV.UĞUR YETİMOĞLU NUN İSTANBUL BAROSU BAŞKAN VE YÖNETİM KURULUINUN SİLİVRİ CUMHURİYET SAVCILIĞI TARFINDAN ŞÜPHELİ SIFATIYLA ...
Devamı için tıklayın

5 nisan Avukatlar Günü Basın Bildirisi
05/04/2012

5   NİSAN   AVUKATLAR   GÜNÜNDE…..!  SAVUNMAYI   SAVUNUYORUZ ..……….. !   Avukatlık mesleği can çekişiyor… Avukatlar, ...
Devamı için tıklayın