Skip Navigation Links
    ANASAYFA

Ergenekon soruşturmasında 12.dalga operasyonu ile ilgili basın açıklamamız 27/05/2009

 

Ergenekon soruşturmasında 12. dalga

adı verilen arama ve gözaltılar la ilgili

Avukatlar  Vakfı Başkanı

Av. Uğur Yetimoğlu nun

Basın açıklaması

 

 

Kamuoyuna ;

 

13 Nisan 2009 tarihinde , bundan önceki uygulamalarda olduğu gibi sabahın erken saatlerinde başlatılan ve Ergenekon soruşturmasında 12. dalga adı verilen arama ve göz altıların hedefindeki isimlerin  kimlikleri ve eski rektörlerin , Kanla B TV nin  ve ÇYD nin  ortak özellikleri , Ergenekon soruşturmasının siyasi iktidarın muhaliflerine yönelik  korku  imparatorluğu yaratma hedefini kanıtlamıştır. 

 

Bu işin artık tadı kaçtı . Hukuk kamuoyunun ve hukukçuların uyarı ve eleştirilerine rağmen, adını  Ergenekon  Savcıları  koyan  savcılar , hukuka aykırı arama ve gözaltı uygulamasına  ısrarla devam ettiriyorlar.

 

Bu hukuka aykırı, keyfi   uygulamalarla , suç ve suçluyu ortaya çıkarmak amacından   uzaklaşılmış , ve asıl  ergenekon çetesinin üzeri örtülerek , bu amaçla başlatılmış soruşturma sulandırmıştır.     

 

Hukukçular ve avukatlar  ergenekon savcılarının ,  toplumun yargıya olan inancını yok eden  ve  vatandaşların infialine  sebep olan  bu hukuk aykırı  uygulamalarına  karşı  kayıtsız kalınmasından  rahatsızdır.

 

Avukatlar , İzmir de  soruşturma yürüten özel yetkili savcının görev yerini değiştiren , irade ve yöntemin  burada  niçin  uygulanmadığını merak etmektedir.

 

Hukuka aykırı uygulamaların ile toplumda infial yaratılmasına ve kişilerin yargıya inancını sarsılmasına sebep olan  bu konuda hakkında şikayetler bulunan  savcı ÖZ ün derhal görevden alınması  gerekir.

 

Saygılarımla.

 

    Av. Uğur YETİMOĞLU

AVUKATLAR DAYANIŞMA

VE HUKUK ARAŞTIRMALARI 

      VAKFI  BAŞKANI

        0532  322 02 53  

DUYURULAR 
Vakıf Üyelerine Mektup
12/10/2014

SayınVakıf üyesi; 1994yılında, dönemin İstanbul Barosu Başkanı Av. Turgut Kazanbaşkanlığında kurulan, sizin de kurucusu ve Mütevelli Heyetiüyesi olduğunuz, Avukatlar ...
Devamı için tıklayın

ÇHD OFİSLERİNDE YAPILAN ARAMALAR VE AVUKATLARIN TUTUKLANMASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
23/01/2013

AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI BAŞKANI AV.UĞUR YETİMOĞLU’NUN ÇHD VE AVUKAT OFİSLERİNDE YAPILAN ARAMALAR VE AVUKATLARIN TUTUKLANMASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI...
Devamı için tıklayın

AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI BASIN BİLDİRİSİ
05/04/2012

  AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI BAŞKANI AV.UĞUR YETİMOĞLU NUN İSTANBUL BAROSU BAŞKAN VE YÖNETİM KURULUINUN SİLİVRİ CUMHURİYET SAVCILIĞI TARFINDAN ŞÜPHELİ SIFATIYLA ...
Devamı için tıklayın

5 nisan Avukatlar Günü Basın Bildirisi
05/04/2012

5   NİSAN   AVUKATLAR   GÜNÜNDE…..!  SAVUNMAYI   SAVUNUYORUZ ..……….. !   Avukatlık mesleği can çekişiyor… Avukatlar, ...
Devamı için tıklayın